MENU
pomniejsz powiększ

 
LINKI
dziennik1 dziennik2 dziennik3 dzieneduwmnik
 
 
 
print

2010-08-23 14:18:23

Dożynki 2010


Starostowie dożynek: Hanna Kruszewska z Retkowa i Czesław Rasztawicki z Wólki Czarnińskiej

Gospodarze dożynek
Gospodarze dożynek

Powitanie przez księdza dziekana
Ksiądz prałat wita zebranych

VIPy
Goście honorowi

Posłowie

Poświęcenie wieńcy
Poświęcenie wieńcy

Goście dożynek
Goście dożynek

Starostowie dożynek
Hanna Kruszewska i Czesław Rasztawicki - starostowie dozynek

Robert Kokoszka komendant powiatowy policji
Robert Kokoszka komendant powiatowy policji z małżonką, następnie  Krzysztof Radzio - wójt gminy Dobre.

Na boisko, proszę!
Na boisko, proszę!

Na boisko, proszę!

Na boisko, proszę!

Już na boisku...
Już na boisku...

My też!
My też!

Stanisławowska orkiestra dęta
Stanisławowska orkiestra dęta

Delegacja Stanisławowa
Wieniec m. Stanisławów

Wieniec szkoły w Ładzyniu
Wieniec szkoły w Ładzyniu

Wieniec Goździówki
Wieniec Goździówki

Na VIP-ów czekały ławki...
Na VIP-ów czekały ławki...

.. a na wszystkich:
Smakołyki

Smakołyki

Smakołyki
Stoisko Cegłowa
Stoisko gminy Kałuszyn

Stoisko ARiMR
Stoisko ARiMR

Kowal
Kowal

Wesołe miasteczko
Wesołe miasteczko
 
..i LGD
..i LGD

Wystawa królików i innych zwierzątek
Wystawa królików i innych zwierzątek

Garncarz...
Garncarz...

...który mełł na żarnach
...który mełł na żarnach
mąkę razową
mąkę razową

Loteria
Loteria cieszyła się powodzeniem

Stoisko KRUS
Stoisko KRUS



Powitanie
Powitanie

Starostowie i wójt
Starostowie i wójt

Chleb dla gospodarza
Chleb dla gospodarza

Mówią posłowie
Mówią posłowie

przedstawicielka siedleckiej delegatury urzędu marszałkowskiego
przedstawicielka siedleckiej delegatury urzędu marszałkowskiego

Koncert połączonych orkiestr dętych Kałuszyn+Stanisławów
Koncert połączonych orkiestr dętych Kałuszyn+Stanisławów
Dyrygent w akcji

KONKURS WIEŃCÓW

Ocenianie wieńcy

Ocenianie wieńcy.

Komisja ogląda wieńce
Komisja ogląda wieńce

MIEJSCE

ZWYCIĘZCA

NAGRODA

1

ŁADZYŃ - SZKOŁA


800,00 zł

2

STANISŁAWÓW


600,00 zł

3

GORZANKA


400,00 zł

Nagroda pocieszenia

KOLONIE STANISŁAWÓW

200,00 zł

GOŹDZIÓWKA


200,00 zł

WÓLKA CZARNIŃSKA


200,00 zł

Zwycięski wieniec

Zwycięski wieniec

Wykonawcy wieńca otrzymują nagrodę

Wykonawcy wieńca otrzymują nagrodę

Drugie miejsce

Drugie miejsce

Sołtys Stanisławowa odbiera nagrodę

  Sołtys Stanisławowa odbiera nagrodę

  Wieniec Gorzanki

Wieniec Gorzanki

Przedstawiciel twórców wieńca

Przedstawiciel twórców wieńca

Wieniec przygotowany przez Kolonie StanisławówWieniec przygotowany przez Kolonie Stanisławów

Wieniec Goździówki

Wieniec Goździówki

 

Wieniec Wólki Czarnińskiej

Wieniec Wólki Czarnińskiej


Plakat

BIEG ULICZNY

  Meta!

  Meta!

Meta!

   

 

 

 

Zwycięzca

 

Nagroda

 

I

 

 

SŁAWOMIR PTAK

Cegłów

EKSPRES DO KAWY

 

II

 

 

MARCIN WITOWSKI

Mińsk Mazowiecki

WIERTARKO-WKRĘTARKA

 

III

 

 

ZBIGNIEW LAMPARSKI

Mińsk Mazowiecki

RADIOMAGNETOFON

Najlepszy biegacz z gm. Stanisławów

KRZYSZTOF MICHALAK

Rządza

NAMIOT

Najlepsza biegaczka

 

IWONA REK

Suchowizna

FRYTOWNICA

Najlepsza biegaczka – szkoła podstawowa (kat.I)

ANNA MICHALAK

Rządza

TŁUMACZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Najlepszy biegacz – szkoła podstawowa (kat.II)

BARTŁOMIEJ GAJC

Stanisławów

TORBA PODRÓŻNA i bon 50zł na serwis sprzętu narciarskiego

Najlepsza biegaczka 0 gimnazjum (kat.III)

MAGDALENA WYTRYKUS

Goździówka

WALIZKA

Najlepszy biegacz – gimnazjum (kat.IV)

PIOTR MILEWSKI

Prądzewo-Kopaczewo

Zegarek

Najstarszy biegacz

 

 

ANDRZEJ MADZIAR

Mińsk Mazowiecki

ZESTAW KOSMETYKÓW SAMOCHODOWYCH

 

Bartłomiej Gajc

Bartłomiej Gajc

Piotr Milewski

Piotr Milewski

  Z gminy

  Krzysztof Michalak

Najstarszy biegacz

Andrzej Madziar najstarszy biegacz

Najmłodsza biegaczka

Najlepsz biegaczka ze szkoły podstawowej ANNA MICHALAK

Zwycięzcy biegu

Zwycięzcy biegu

Najmłodsza

ANNA MICHALAK

zwycięzca

  SŁAWOMIR PTAK

zwycięzca

Zbigniew Lamparski

  Biegaczka

  Magdalena Wytrykus

Biegaczka

  Iwona Rek

 

 

 

POTRAWY REGIONALNE


Lp.

Nagroda


ZWYCIĘZCA

1

STÓŁ i 2 ŁAWKI

 

NALWEKA MIODOWA i KURCZAK NA ZIELONO

Teresy Jackiewicz

2

ZESTAW SZTUĆCÓW

 

karnet na usługi fryzjerskie po 100zł

CHŁODNIK

Teresa Kania

3

KOŁDRA PUCHOWA

 

karnet na usługi fryzjerskie po 100zł

KURCZAK W MIODZIE, SALATKA BROKUŁOWA i WINO MALINOWE

Teresa Michalska

4


FRYTOWNICA

 

karnet na usługi fryzjerskie po 100zł

KOTLETY Z FASOLI i SER KOZI

Zofia Kowalczyk

5


FRYTOWNICA

 

karnet na usługi fryzjerskie po 100zł

BABA ZIEMNIACZANA, WIATRAKI i CHRUST

Bogusława Gryz

6


RĘCZNIKI

 

karnet na usługi fryzjerskie po 100zł

ŚWINKI STANISLAWOWSKIE i NALEWKA AGRESTOWA

Zofia Zdanowicz

7


POŚCIEL

ROSÓŁ Z MAKARONEM i SMALEC

Krystyna Trąbińska

8

KUFEREK PODRÓŻNY

 

PIEROGI SZLACHECKIE

Gabriela Zdanowicz

9

KUFEREK PODRÓŻNY

 

ROGALE Z JABŁKIEM

Milewska

10

CZAJNIK

 

GROCHÓWKA

OSP Pustelnik


Zwyciężczyni konkursu na potrawę regionalną

Zwyciężczyni konkursu na potrawę regionalną pani Teresa Jackiewicz

Zdobywczyni drugiej nagrody Teresa Kania

Zdobywczyni drugiej nagrody Teresa Kania

Bogusława Gryz

Bogusława Gryz (nagroda)

  Zwyciężczynie konkursu na potrawy regionalne

Zwyciężczynie konkursu na potrawy regionalne

Najlepsze kucharki gminy

Najlepsze kucharki gminy


NAJDALSZY GOŚĆ

Najdalszy gość


Lp.

Nagroda


ZWYCIĘZCA

1

WALIZKA

JAN ARASZKIEWICZ

Bruksela

Gość z HolandiiGość z Holandii


NAJSTARSZY GOŚĆ

Czesław Sowa


Lp.

Nagroda


ZWYCIĘZCA

1

KOC

CZESŁAW SOWA

ur. 1917r.

Wólka Piecząca

Aniela Zdyb

Aniela Zdyb - najstarsza uczesniczka dożynek


NAJSILNIEJSZA WIEŚ W GMINIE

Ciągnięto wóz bojowy z wodąCiągnięto wóz bojowy z wodą

Przeciąganie samochodu


Lp.

Nagroda


ZWYCIĘZCA

1

2 ZGRZEWKI PIWA

 

PUSTELNIK

18,04s

2

1 ZGRZEWKA PIWA

 

STANISŁAWÓW

21,09s

3

SOKI

 

ŁADZYŃ

21,17s

Najsilniejsza wieś w gminieNajsilniejsza wieś w gminie

Stanisławów

  Stanisławów

 

Ładzyń

Ładzyń

 

  Konkurs dla dzieci

  Konkurs dla dzieci

Konkurs posługiwania się cepem

Młocka

Drugie miejsce

Zwycięzca z CzarnogłowiaZwycięzca z Czarnogłowia



CepiarzTrzecie miejsce


Wróżki - dla dzieci

Wróżki

  Wróżki

Wróżki

Konkurs na najpiękniejszą zagrodę

Zwyciężczyni konkursu, Jadwiga Milewska z Czarnej, odbiera nagrodę

Zwyciężczyni konkursu, Jadwiga Milewska z Czarnej, odbiera nagrodę

Zwyciężczynie

Zwyciężczynie: Joanna Milewska, Joanna Ocypa, Barbara Farbiś.

Uczestniczki konkursu
Uczestniczki konkursu

Parcie na szkło

Parcie na szkło

Parcie na szkło

    Parcie na szkło

Pręgowski 

  Danuta Stankiewicz

Parcie na szkło

Danuta Stankiewicz zrobiła furorę schodząc do publiczności.

 

Konkurs KRUS

Laureaci
Zwycięzca (Konstanty Witowski, Stanisławów) odbiera nagrodę, obok Elżbieta Koseska (Dobre, trzecie miejsce) dalej Ryszard Michalski(Prądzewo-Kopaczewo, drugie miejse).

  Kasia Wilk

  Kasia Wilk

 

Pokaz ogni sztucznych

 

Fajerwerki

  Fajerwerki

 

Informacje o artykule

Autor: Karolina Wszołek, Tomasz Zdanowicz
Zredagował(a): Tomasz Zdanowicz
Data powstania: 23.08.2010 14:18
Data ostatniej modyfikacji: 31.08.2010 08:48
Liczba wyświetleń: 3105

Artykuły archiwalne

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował
1 Dożynki 2010 30.08.2010 10:45 Tomasz Zdanowicz
2 Dożynki 2010 27.08.2010 15:53 Tomasz Zdanowicz
3 Dożynki 2010 27.08.2010 15:14 Tomasz Zdanowicz
4 Dożynki 2010 27.08.2010 14:45 Tomasz Zdanowicz
5 Dożynki 2010 27.08.2010 14:42 Tomasz Zdanowicz
6 Dożynki 2010 27.08.2010 12:07 Tomasz Zdanowicz
7 Dożynki 2010 27.08.2010 09:52 Tomasz Zdanowicz
8 Dożynki 2010 27.08.2010 09:32 Tomasz Zdanowicz
9 Dożynki 2010 27.08.2010 08:47 Tomasz Zdanowicz
10 Dożynki 2010 27.08.2010 08:30 Tomasz Zdanowicz
11 Dożynki 2010 26.08.2010 15:47 Tomasz Zdanowicz
12 Dożynki 2010 26.08.2010 15:35 Tomasz Zdanowicz
13 Dożynki 2010 26.08.2010 15:22 Tomasz Zdanowicz
14 Dożynki 2010 26.08.2010 15:12 Tomasz Zdanowicz
15 Dożynki 2010 26.08.2010 15:06 Tomasz Zdanowicz
16 Dożynki 2010 26.08.2010 15:01 Tomasz Zdanowicz
17 Dożynki 2010 26.08.2010 14:48 Tomasz Zdanowicz
18 Dożynki 2010 26.08.2010 14:33 Tomasz Zdanowicz
19 Dożynki 2010 26.08.2010 14:20 Tomasz Zdanowicz
20 Dożynki 2010 26.08.2010 14:10 Tomasz Zdanowicz
21 Dożynki 2010 26.08.2010 14:00 Tomasz Zdanowicz
22 Dożynki 2010 26.08.2010 13:50 Tomasz Zdanowicz
23 Dożynki 2010 26.08.2010 12:44 Tomasz Zdanowicz
24 Dożynki 2010 26.08.2010 12:30 Tomasz Zdanowicz
25 Dożynki 2010 26.08.2010 12:20 Tomasz Zdanowicz
26 Dożynki 2010 26.08.2010 12:14 Tomasz Zdanowicz
27 Dożynki 2010 26.08.2010 12:06 Tomasz Zdanowicz
28 Dożynki 2010 26.08.2010 12:03 Tomasz Zdanowicz
29 Dożynki 2010 26.08.2010 11:46 Tomasz Zdanowicz
30 Dożynki 2010 26.08.2010 10:42 Tomasz Zdanowicz
31 Dożynki 2010 26.08.2010 10:23 Tomasz Zdanowicz
32 Dożynki 2010 26.08.2010 10:09 Tomasz Zdanowicz
33 Dożynki 2010 26.08.2010 10:06 Tomasz Zdanowicz
34 Dożynki 2010 26.08.2010 10:02 Tomasz Zdanowicz
35 Dożynki 2010 26.08.2010 09:33 Tomasz Zdanowicz
36 Dożynki 2010 26.08.2010 09:10 Tomasz Zdanowicz
37 Dożynki 2010 26.08.2010 08:59 Tomasz Zdanowicz
38 Dożynki 2010 26.08.2010 08:54 Tomasz Zdanowicz
39 Dożynki 2010 26.08.2010 08:47 Tomasz Zdanowicz
40 Dożynki 2010 26.08.2010 08:29 Tomasz Zdanowicz
41 Dożynki 2010 26.08.2010 08:25 Tomasz Zdanowicz
42 Dożynki 2010 25.08.2010 15:46 Tomasz Zdanowicz
43 Dożynki 2010 25.08.2010 15:41 Tomasz Zdanowicz
44 Dożynki 2010 25.08.2010 14:01 Tomasz Zdanowicz
45 Dożynki 2010 25.08.2010 13:48 Tomasz Zdanowicz
46 Dożynki 2010 25.08.2010 13:17 Tomasz Zdanowicz
47 Dożynki 2010 25.08.2010 13:10 Tomasz Zdanowicz
48 Dożynki 2010 25.08.2010 13:00 Tomasz Zdanowicz
49 Dożynki 2010 25.08.2010 12:34 Tomasz Zdanowicz
50 Dożynki 2010 25.08.2010 12:25 Tomasz Zdanowicz
51 Dożynki 2010 25.08.2010 12:07 Tomasz Zdanowicz
52 Dożynki 2010 25.08.2010 11:58 Tomasz Zdanowicz
53 Dożynki 2010 25.08.2010 11:44 Tomasz Zdanowicz
54 Dożynki 2010 25.08.2010 11:10 Tomasz Zdanowicz
55 Dożynki 2010 25.08.2010 11:00 Tomasz Zdanowicz
56 Dożynki 2010 25.08.2010 10:39 Tomasz Zdanowicz
57 Dożynki 2010 23.08.2010 14:18 Tomasz Zdanowicz