MENU
pomniejsz powiększ

 
LINKI
dziennik1 dziennik2 dziennik3 dzieneduwmnik
 
 
 
print

2011-05-11 08:49:24

Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki


Festiwal 4M – Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki

W tym roku obchodzimy 590. Rocznicę Nadania Praw Miejskich Miastu Mińsk Mazowiecki. Z tej okazji mińskie stowarzyszenia, które w naszym mieście od lat zajmują się organizacją koncertów, postanowiły połączyć swoje siły i muzycznie zatrząść miastem!

3, 4 i 5 czerwca 2011 w Mińsku Mazowieckim odbędzie się Festiwal 4M - Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki, organizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe "Ścieżki Nieskończoności"; Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna, Mińskie Towarzystwo Muzyczne oraz Miejski Dom Kultury. Przez te trzy dni na placu przed Pałacem Dernałowiczów (MDK) odbywać się będą liczne koncerty i konkursy muzyczne (w tym V Rock In Mińsk Fest), a każdy dzień zakończony zostanie występem gwiazdy. A wszystko to za darmo! Dni naszego miasta będziemy świętować bardzo muzycznie, bo to muzyka właśnie jest jego duszą.

Statuetka 4M!

Festiwal rozpoczyna się w piątkowy wieczór. Tego dnia w jednym miejscu na dziedzińcu przed mińskim Pałacem będzie można usłyszeć najciekawszych twórców, zdobywców wielu nagród w dziedzinie piosenki artystycznej. Artyści rywalizować będą przede wszystkim o jak największe uznanie mińskiej publiczności, ale także o statuetkę Festiwalu 4M i nagrody pieniężne. Na zakończenie muzycznego wieczoru na mińskiej scenie wystąpi Renata Przemyk.

 

Rockowa sobota!

W sobotę uderzamy na rockowo i zapraszamy na ‘Rock In Mińsk Fest’! W tym roku piąta jubileuszowa edycja, po raz pierwszy w czerwcu i po raz pierwszy w plenerze! W ramach festiwalu odbywa się otwarty konkurs dla zespołów z terenu całego kraju, nie mających podpisanego kontraktu płytowego. Jurorami Rimfestu będą: Olaf Deriglasoff, Paweł Kostrzewa, Małgorzata Halber, Piotr "Makak" Szarłacki oraz Jakub Bakuła. Zespoły powalczą o nagrody finansowe i nagranie w studiu. Na zakończenie RiMFest’u zagrają Kim Nowak i Voo Voo.

 

Niedziela z Myslovitz!

W niedzielę wielki finał świętowania - koncerty z cyklu „Za horyzontem słów”.
A świętować będziemy wraz z lokalnymi artystami m.in. z zespołem Rozdwojenie Jaźni, który jest laureatem ogólnopolskich konkursów muzycznych, Rafałem Nosalem z zespołem oraz główną gwiazdą wieczoru - zespołem Myslovitz. Na zakończenie Festiwalu 4M, zapraszamy na pokaz sztucznych ogni.

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Szczegółowy harmonogram dostępny pod adresem: www.festiwal4m.pl.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela:

Agnieszka Piekut

Sekretarz Stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Kulturalna

606 641 624

stowarzyszenie.nik@gmail.com

 

 
 

Informacje o artykule

Autor: Agnieszka Piekut
Zredagował(a): Tomasz Zdanowicz
Data powstania: 11.05.2011 08:49
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 2429

Artykuły archiwalne

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował