MENU
pomniejsz powiększ

 
LINKI
dziennik1 dziennik2 dziennik3 dzieneduwmnik
 
 
 
print

2014-07-04 10:42:48

Meldowanie się łatwe jak nigdy dotąd!


Meldowanie się łatwe jak nigdy dotąd!

-To nie wymaga dużego wysiłku, a może przynieść wiele korzyści gminie - przekonuje wójt Wojciech Witczak.

Przede wszystkim podatki mieszkańca trafiają do budżetu gminy. Im więcej jest pieniędzy, tym więcej inwestycji potrzebnych mieszkańcom można zrealizować.

 Zyskuje na tym każda wieś (fundusz sołecki). Im więcej zameldowanych mieszkańców, tym wyższa kwota do wydania. O tym, na co wydać te pieniądze, decydować będą sami mieszkańcy.

 Nie musisz już osobiście wymeldowywać się w poprzednim miejscu zamieszkania. Każdy, kto przyjdzie zameldować się do naszego urzędu, może jednocześnie wymeldować się z poprzedniego miejsca pobytu.

 • Pamiętaj o zabraniu:
  a) dokumentu tożsamości;
  b) dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do lokalu/domu w oryginale – do wglądu (może to być: notarialny akt własności, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu  lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu);
  c) w przypadku meldowania osoby niepełnoletniej – odpis skrócony aktu jej urodzenia, jeśli do tej pory nie miała jeszcze meldunku w gminie Stanisławów.
 • Aby zminimalizować czas spędzony w urzędzie, pobierz formularz meldunkowy lub wniosek dowodowy wcześniej z Internetu i wypełnij go w domu.

 • W razie wątpliwości zawsze możesz zadzwonić - pod nr tel. 25 757 58 55 lub napisać na adres: marta.rogala@stanislawow.pl Wiele przypadków należy rozpatrywać indywidualnie i zawsze warto się najpierw poradzić urzędnika, aby ponowne wizyty w urzędzie nie były konieczne.
 • UWAGA!: Zameldować można się tylko w budynku odddanym do użytkowania, tzn. po zawiadomieniu właściwego organu o zakończeniu budowy i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Organem właściwym na terenie gminy Stanisławów jest Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim Wydział Nadzoru Budowlanego na ul. 3 Maja 16
 •  Meldowanie się i wymiana dowodu nic nie kosztuje!!!

   Pamiętaj! Dowód należy wymienić najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od daty zmiany meldunku. Można to zrobić jednocześnie z zameldowaniem się, pod warunkiem, że weźmie się ze sobą 2 aktualne zdjęcia. Szczegółowe informacje pod nr tel. 25 757 58 55

 

Informacje o artykule

Autor: Marta Rogala
Zredagował(a): Tomasz Zdanowicz
Data powstania: 04.07.2014 10:42
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 120265

Załączniki

Typ Nazwa Komentarz Data Dodał
załącznik PO- wniosek_o_dowod_osobisty.pdf Formularz wniosku o dowód osobisty 2014-07-04 10:43:39 Zdanowicz Tomasz
załącznik wniosek-meldunkowy.pdf Zgłoszenie pobytu stałego 2014-07-04 10:44:22 Zdanowicz Tomasz
załącznik podstawy prawne.pdf Przepisy dotyczące meldowania 2014-07-04 12:05:40 Zdanowicz Tomasz

Artykuły archiwalne

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował