MENU
pomniejsz powiększ

 
LINKI
dziennik1 dziennik2 dziennik3 dzieneduwmnik
 
 
 
print

2014-12-29 09:18:44

VII STAŚKÓW WINTER CUP


Zwycięzcy
    Grudniowy świąteczny turniej w halowej piłce nożnej to już bez wątpienia wizytówka Stanisławowa, która przyciąga z roku na rok coraz więcej drużyn. Nie tylko z powiatu mińskiego, Warszawy i okolic czy Wołomina ale także całej Polski. Poziom gry jest na coraz wyższym poziomie, co bardzo dobrze świadczy o tej dyscyplinie sportu.
    By wybrać najlepszych z najlepszych organizatorzy w tym roku zdecydowali się na rozpisanie turnieju w następujący sposób. Utworzyli pięć grup, w każdej po pięć drużyn, gdzie obowiązywał system „każdy z każdym”. Wychodziły po dwie najlepsze ekipy do 2 grup ćwierćfinałowych F(1A, 2B, 1C, 2D, 1E) i G(2A, 1B, 2C, 1D, 2E). Tu podobnie jak i w pierwszej fazie obowiązywał identyczny system. W wyżej wymienionych siedmiu grupach mecze trwały p 8 minut. Do półfinałów wychodziły po dwie  najskuteczniejsze ekipy, od tego momentu mecze trwały po 10 minut. Oczywiście do finału przeszły drużyny zwycięskie, a do meczu o 3 miejsce przegrani z półfinałów.
Rozgrywki rozpoczęły się punktualnie o godzinie 8.00 meczem SAMI SWOI DĘBE WIELKIE kontra TĘCZA PUSTELNIK, który zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z Dębego. Do meczy półfinałowych po ciężkich zmaganiach awans wywalczyły sobie zespoły STANKAN, OLD STARS, FT STANISŁAWÓW oraz OGÓRKI. STANKAN z OLD STARS wygrał 1:0 natomiast FT STANISŁAWÓW zremisował z OGÓRKAMI 1:1. Seria rzutów karnych musiała wyłonić pretendenta do tytułu mistrza. OGÓRKI wygrały 2:0 w rzutach karnych. Mecz o 3 miejsce przypadł zatem dwóm drużynom gospodarzy. Spotkanie OLD STARS kontra FT STANISŁAWÓW zakończyło  się wynikiem 2:3. FT STANISŁAWÓW sięgnął po Brąz, a OLD STARS zajęło miejsce tuż za podium. Mecz finałowy pomiędzy STANKAN a OGÓRKI zakończył się wynikiem 5:2. Srebro przypadło drużynie OGÓRKI, a Złoto wywalczyła sobie ekipa STANKAN. Nagrodę Fair Play organizatorzy przekazali drużynie WALENCJA. Najlepszym zawodnikiem turnieju decyzją kapitanów drużyn grających w finałach został Rafał Barzyc (STANKAN). Najlepszym bramkarzem został Marcin Milerski (FT STANISŁAWÓW), który w całym turnieju piłkę z siatki wyjmował jedynie 7 razy. Pretendentów do tytułu „Króla Strzelców” było w zasadzie trzech.  Rafał Barzyc, Mariusz Rutkowski (obaj z drużyny STANKAN) oraz Patryk KIELAK (OLD STARS). Organizatorzy zarządzili dodatkową serię rzutów karnych. Rafał Barzyc zrezygnował z konkursu na rzecz kolegi z drużyny. Wygrał Patryk Kielak, który w turnieju zdobył 9 bramek. Za miejsca I-IV organizatorzy przewidzieli między innymi okazałe puchary, które wywołały zachwyt nie tylko u zawodników ale i kibiców, medale, dyplomy, piłki, komplet strojów sportowych oraz koszulki dzięki wsparciu sponsorów: Wioletta i Mariusz Cieślak „SUPER MARKET MAJA”, Urszula Pacyga-Glanowska „DORYWCZA.PL”, Paweł Rybacki „HURTSPORT”. Nagrody indywidualne to statuetki oraz torby na sprzęt sportowy ufundowane przez Redakcję dwutygodnika „NOWY DZWON” oraz Wójta gminy Stanisławów Adama Sulewskiego. Ceremonię wręczania nagród poprowadził Mariusz Śliwa. Nagrody Wręczali Urszula Pacyga-Glanowska (DORYWCZA.PL), Adam Sulewski (WÓJT GMINY STANISŁAWÓW), Dariusz Kraszewski (PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY STANISAWÓW), Tomasz Adamczak (NOWY DZWON) oraz Robert Kielak (PREZES UPLKS TĘCZA STANISŁAWÓW).
Najwyższym wynikiem, który padł to 7:0 w meczu OGÓRKI – BKS KALORYFER BIAŁYSTOK. Zawodnikiem, który zdobył najwięcej bramek, aż 6 w jednym meczu był Mariusz Rutkowski (STANKAN). Rozegrano 74 mecze przez ponad 600 minut. Na stanisławowskiej hali wystąpiło 25 drużyn a w nich 196 zawodników. Padły 234 bramki. Turniej zakończył się po godzinie 21.
Podziękowania należą się pani Dyrektor Wandzie Zdanowicz za wieloletnią współpracę, Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanisławowie za zabezpieczenie medyczne podczas rozgrywek, sędziom, sponsorom, kibicom, sympatykom piłki nożnej, jak i kolegom i koleżankom UPLKS Tęczy Stanisławów zamieszanym w to przedsięwzięcie jakim był VII STAŚKÓW WINTER CUP.
Gorąco zapraszamy za rok, ale wcześniej bo 31 stycznia/1 lutego 2015r. na XI Stanisławów Cup. Zapisy przyjmują Robert Kielak tel. 514-130-092 i Mariusz Śliwa tel. 508-507-897, jesteśmy otwarci również na wszelkie propozycje jak i uwagi odnośnie organizacji.
                           

Informacje o artykule

Autor: Śliwa Mariusz
Zredagował(a): Tomasz Zdanowicz
Data powstania: 29.12.2014 09:18
Data ostatniej modyfikacji: 29.12.2014 09:32
Liczba wyświetleń: 25270

Artykuły archiwalne

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował
1 VII STAŚKÓW WINTER CUP 29.12.2014 09:25 Tomasz Zdanowicz
2 VII STAŚKÓW WINTER CUP 29.12.2014 09:18 Tomasz Zdanowicz